Virág Csaba
harsonatanár, karmester, koordinációs és munkacsoport-vezető
Pályafutását 1993 szeptember elsején a Mezőtúri Állami Zeneiskola képesítés nélküli harsonatanáraként kezdte. Ekkor még a Tiszafüredi Állami Zeneiskola harsona szakos növendéke volt.
1994 szeptemberétől kezdte meg középfokú tanulmányait a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola szakmai tagozatán. Egyetemi tanulmányai befejezéséig a nagy múltú miskolci zeneművészeti intézményrendszerben végezte tanulmányait. Miskolcon szerzett főiskolai, majd egyetemi oklevelet. Közben 1995-ben már szülővárosában, Tiszafüreden tanított korábbi mestere mellett. Néhány kisebb kitérővel 2006-ig a Tiszafüredi Fekete László Zeneiskola tanára volt. Itt alapította meg a Praetorius Rézfúvós Együttest, melynek élén szerezte meg első karmesteri tapasztalatait.
2006 szeptemberében a szendrői Ujj Viktor Géza Alapfokú Művészeti Iskola harsonatanára lett, ahol az akkoriban alakult fúvószenekart is vezette. 2007-2009 között a Miskolci Ifjúsági Fúvószenekar karmestere. A Szendrőben eltöltött mintegy tizenhárom tanév során tapasztalta meg a művészetpedagógia hátrányos helyzetű gyerekek fejlődésére gyakorolt pozitív hatását. Növendékei kiemelkedő versenyeredményeket értek el, a fúvószenekar pedig több hazai és nemzetközi elismerésben részesült. A szendrői intézményben 2019-ig tevékenykedett. Munkáját számos elismeréssel jutalmazták. Két alkalommal a Klebelsberg Központ pedagógiai elismerő oklevelét vehette át, egy alkalommal kollégái az év pedagógusának választották, zenekarával pedig a város történetében először vehette át Szendrő Város Pro Urbe díját.
2014-től vesz részt aktívan a Szimfónia Program, a Symphonia Alapfokú Művészeti Iskola munkájában. Munkacsoport-vezetőként segíti munkatársai mindennapi tevékenységeit, koordinációs vezetőként pedig pályakezdő fiatal tanárok mentora. Hangszeres tanárként növendékeivel megyei és regionális versenyek, találkozók állandó résztvevője, ahol tanítványai szép sikereket érnek el. Az iskola vasgyári együtteseinek karmestere, valamint a több telephely együttműködésével létrejött fúvószenekar és szimfonikus zenekar karmestere.
Zenepedagógiai munkájának a tehetséggondozás mellett fő célja, hogy „kellemes fiatalembereket” neveljen fel. Úgy gondolja: ha egy gyermek kiskorától kezdve értéket teremt, egy szép akkord kedvéért együttműködik társaival a zenekarban, felnőtt korában az élet bármely területén minőségi együttműködésre lesz képes a társadalom többi szereplőjével.
Zenepedagógiai munkáját a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti Tagozata 2020-ban Művészetpedagógiai elismerő oklevéllel jutalmazta. 2017-ben gyakorlatvezető mentortanár szakvizsgát, 2019-ben közoktatási vezető szakvizsgát szerzett az egri Eszterházy Károly Egyetemen. Jelenleg a Debreceni Egyetem karmester szakos végzős hallgatója, fúvószenekari karnagy szakirányon.