Regős Ádám
ütőhangszeres koncertművész, zenetanár
Családja több felmenőig zenészekből állt. Édesanyja, aki óvónő és zeneóvoda vezető volt, már kora kisgyermekkora óta foglalkozott az ő és testvérei zenei nevelésével, gyerekdalok, hallás és ritmikai fejlesztő játékok segítségével. Édesapja az ország egyik legnevesebb színházának volt karvezetője, valamint karmestere.
A zeneiskolát az Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskolában kezdte, ahol az ütőhangszerek mellett döntött, amelyek azóta is élete fontos részei. Már kisgyermek korában érezte, hogy a zenével szeretne foglalkozni. Alapfokú zenei tanulmányai során a művészeti iskolák rendezvényein, versenyein, hangversenyein rendszeresen közreműködött. Az iskola ütő-kamaraegyüttesével és a szimfonikus zenekarával több magyarországi városba és külföldi országba is eljutott. Középiskolai tanulmányait a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában folytatta, majd a sikeres érettségi vizsgát követően a pécsi zeneművészeti főiskolán kezdte meg zenetanári tanulmányait, melyet a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében folytatott.
Magyarországi tanulmányaival párhuzamosan a Grázi Zeneművészeti Egyetemen koncertművész szakon szerezett mesterdiplomát, elnyerve a „Master of Art’s”, azaz a Művészetek Mestere címet.
Tanulmányai végeztével a Miskolci Nemzeti Színház szólamvezetője, valamint a Szerencsi Zeneiskola ütőtanáraként kezdte meg működését. Jelenleg a Symphonia Alapfokú Művészeti Iskola ütőtanára, munkacsoport és koordinációs vezetője.
Az ausztriai egyetemen töltött idő alatt betekintést nyert az állami és magániskolák, zenekarok működésébe. Sok nemzetközi kurzuson vett részt, ahol a különböző nációk véleményt, tapasztalatot és szaktudást cseréltek. Szakmai fejlődésére nagy hatással volt tanára Gerald Fromme és Ulrike Fromme, akik metodikát és mentális tréninget tartottak számára.
Együttesek, melyek munkájában aktívan közreműködött:
Az M.Show Drum együttes kizárólag dobokon játszó csapat volt, akikkel az ország több településén is folyamatosan koncertezett. A diákokat sikerült összekovácsolni, sokat segítettek egymásnak, szakmailag és emberileg is.
A Smooth Jazz Band vegyes hangszeres kamaraegyüttesként működött. A diákok kiválasztásánál szerepet kapott a korosztály, a hasonló érdeklődési kör, valamint a kiegyenlített hangszeres tudásszint.
A Destination Drum és Destination Brass Band ötletgazdája és szakmai vezetőjeként több éven keresztül színesítették koncertjeikkel Magyarország rendezvényeit.