Pavliskó Diana
okleveles hegedűtanár-kamaraművész, munkacsoport-vezető, pályázati koordinátor
Zenei tanulmányait hatéves korában kezdte a beregszászi Zeneiskolában. A hegedű hangszer véletlenül került a kezébe gyermekkorában, de ahogyan a mondás tartja: véletlenek nincsenek.
Alapfokú tanulmányait a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskolában, majd középfokon a Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskolában folytatta hegedű szakon. A Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében szerzett hegedűtanár-kamarazene-művész diplomát.
Korán találkozott a zenekari munkával, tizenéves korától tagja kamara-, vonós- és szimfonikus zenekaroknak. Számos városban koncertezett Európában és Japánban. 1991-2003 között tagja volt a nyíregyházi Piccoli Archi Ifjúsági Vonószenekarnak, ahol koncertmesterként és szólistaként több lemezfelvételen játszott. 2002-2005 között, majd 2012-től napjainkig tagja a Miskolci Nemzeti Szinház zenekarában az 1. hegedű szólamnak, mellette 2021 februárjától a Miskolci Szimfonikus Zenekar 1. hegedű szólamát is erősíti. Szívesen játszik kamarazenekarokban, vonóskvartettekben, olyan együttesekben, ahol a klasszikus zene és a könnyűzene egyaránt repertoáron van. 1997 óta tanítja hegedülni a gyermekeket.
2019 szeptemberében ismerkedett meg a Szimfónia Programmal. Hegedűtanár volt három tanéven keresztül a Symphonia Alapfokú Művészeti Iskola edelényi telephelyén. A 2022/23-as tanévtől új telephelyen, a Martin János Szakképző Iskolában kollégáival a sérült és fogyatékkal élő gyermekeket tanítja zenélni, segíti őket képességeik fejlesztésében. 2022 tavaszán részt vett az ELTE BGGYK 120 órás Személyiségfejlesztés komplex zeneterápiával megnevezésű képzésen. Jelenleg is az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán tanul, ahol most a Zeneterapeuta módszerspecifikus szakirányú továbbképzést végzi.
Folyamatosan képezi magát a gyógypedagógia, fejlesztőpedagógia, tehetséggondozás, tanulásieredmény alapú szemlélet, SNI-s gyermek nevelése, autizmus, spektrumzavaros gyermekek pedagógiája, pályázatírás területeken. Folyamatban van a Kodolányi János Egyetem Közoktatási vezető és pedagógus-szakvizsga képzés elvégzése.
Célkitűzése a zeneterapeuta végzettség megszerzése, a tudás és tapasztalatok birtokában pedig a zene segítségével a tanítás, fejlesztés, gyógyítás, önmegvalósítás szolgálatába állni.